Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
12 Oct 19 8:00AM Point Cook   def   Hoppers Crossing CC Saltwater Reserve (Synthetic Oval) Official result
12 Oct 19 8:00AM Caroline Springs   def   Altona Boronia Drive Reserve Official result
12 Oct 19 8:00AM Aberfeldie Park   def by   Yarraville McIvor Reserve (Oval #1) Official result
12 Oct 19 8:00AM Werribee Gold   def by   Werribee Black Tom Roberts Reserve Official result
12 Oct 19 7:00PM Gellibrand   def by   Coburg J.T. Gray Reserve (North East Oval) Official result
Round 2
19 Oct 19 8:00AM, 26 Oct 19 8:00AM Yarraville   def   Coburg McIvor Reserve (Oval #1) Official result
19 Oct 19 8:00AM, 26 Oct 19 8:00AM Hoppers Crossing CC   def by   Werribee Gold Warringa Reserve Official result
19 Oct 19 8:00AM, 26 Oct 19 8:00AM Werribee Black   drew   Altona Tom Roberts Reserve Official result
19 Oct 19 8:00AM, 26 Oct 19 8:00AM Gellibrand   def   Aberfeldie Park J.T. Gray Reserve (North East Oval) Official result
19 Oct 19 8:00AM, 26 Oct 19 8:00AM Point Cook   def by   Caroline Springs Saltwater Reserve (Synthetic Oval) Official result
Round 3
2 Nov 19 8:00AM, 9 Nov 19 8:00AM Hoppers Crossing CC   drew   Yarraville Warringa Reserve Official result
2 Nov 19 8:00AM, 9 Nov 19 8:00AM Aberfeldie Park   drew   Werribee Gold Doyle Street (Avondale Heights) Reserve Official result
2 Nov 19 8:00AM, 9 Nov 19 8:00AM Altona   drew   Point Cook J.K. Grant Reserve (Oval #3) Official result
2 Nov 19 8:00AM, 9 Nov 19 8:00AM Caroline Springs   drew   Gellibrand Boronia Drive Reserve Official result
3 Nov 19 8:00AM, 10 Nov 19 8:00AM Coburg   drew   Werribee Black Hallam Reserve Official result
Round 4
16 Nov 19 8:00AM, 23 Nov 19 8:00AM Altona   v   Aberfeldie Park J.K. Grant Reserve (Oval #3) Progress result entered
16 Nov 19 8:00AM, 23 Nov 19 8:00AM Gellibrand   v   Hoppers Crossing CC J.T. Gray Reserve (North East Oval) Progress result entered
16 Nov 19 8:00AM, 23 Nov 19 8:00AM Point Cook   v   Werribee Gold Saltwater Reserve (Synthetic Oval) Progress result entered
16 Nov 19 8:00AM, 23 Nov 19 8:00AM Yarraville   v   Werribee Black McIvor Reserve (Oval #1) Progress result entered
17 Nov 19 8:00AM, 24 Nov 19 8:00AM Coburg   v   Caroline Springs Hallam Reserve Progress result entered
Round 5
30 Nov 19 8:00AM, 7 Dec 19 8:00AM Aberfeldie Park   v   Werribee Black Canning Reserve  
30 Nov 19 8:00AM, 7 Dec 19 8:00AM Yarraville   v   Point Cook McIvor Reserve (Oval #1)  
30 Nov 19 8:00AM, 7 Dec 19 8:00AM Werribee Gold   v   Gellibrand Tom Roberts Reserve  
30 Nov 19 8:00AM, 7 Dec 19 8:00AM Hoppers Crossing CC   v   Caroline Springs Warringa Reserve  
30 Nov 19 8:00AM, 7 Dec 19 8:00AM Altona   v   Coburg J.K. Grant Reserve (Oval #3)  
Round 6
14 Dec 19 8:00AM Point Cook   v   Aberfeldie Park Saltwater Reserve (Synthetic Oval)  
14 Dec 19 8:00AM Gellibrand   v   Werribee Black J.T. Gray Reserve (North East Oval)  
14 Dec 19 8:00AM Caroline Springs   v   Yarraville Boronia Drive Reserve  
14 Dec 19 8:00AM Werribee Gold   v   Altona Tom Roberts Reserve  
15 Dec 19 8:00AM Coburg   v   Hoppers Crossing CC Hallam Reserve  
Round 7
18 Jan 20 8:00AM Aberfeldie Park   v   Coburg Canning Reserve  
18 Jan 20 8:00AM Hoppers Crossing CC   v   Altona Warringa Reserve  
18 Jan 20 8:00AM Werribee Gold   v   Caroline Springs Tom Roberts Reserve  
18 Jan 20 8:00AM Gellibrand   v   Yarraville J.T. Gray Reserve (North East Oval)  
18 Jan 20 8:00AM Point Cook   v   Werribee Black Saltwater Reserve (Synthetic Oval)  
Round 8
25 Jan 20 8:00AM, 1 Feb 20 8:00AM Aberfeldie Park   v   Caroline Springs Canning Reserve  
25 Jan 20 8:00AM, 1 Feb 20 8:00AM Altona   v   Gellibrand J.K. Grant Reserve (Oval #3)  
25 Jan 20 8:00AM, 1 Feb 20 8:00AM Point Cook   v   Coburg Saltwater Reserve (Synthetic Oval)  
25 Jan 20 8:00AM, 1 Feb 20 8:00AM Werribee Black   v   Hoppers Crossing CC Tom Roberts Reserve  
25 Jan 20 8:00AM, 1 Feb 20 8:00AM Yarraville   v   Werribee Gold McIvor Reserve (Oval #1)  
Round 9
8 Feb 20 8:00AM, 15 Feb 20 8:00AM Hoppers Crossing CC   v   Aberfeldie Park Warringa Reserve  
8 Feb 20 8:00AM, 15 Feb 20 8:00AM Altona   v   Yarraville J.K. Grant Reserve (Oval #3)  
8 Feb 20 8:00AM, 15 Feb 20 8:00AM Caroline Springs   v   Werribee Black Boronia Drive Reserve  
8 Feb 20 8:00AM, 15 Feb 20 8:00AM Gellibrand   v   Point Cook J.T. Gray Reserve (North East Oval)  
9 Feb 20 8:00AM, 16 Feb 20 8:00AM Coburg   v   Werribee Gold Hallam Reserve  
Round 10
22 Feb 20 8:00AM, 29 Feb 20 8:00AM Aberfeldie Park   v   Gellibrand Canning Reserve  
22 Feb 20 8:00AM, 29 Feb 20 8:00AM Caroline Springs   v   Point Cook Boronia Drive Reserve  
22 Feb 20 8:00AM, 29 Feb 20 8:00AM Werribee Black   v   Altona Tom Roberts Reserve  
22 Feb 20 8:00AM, 29 Feb 20 8:00AM Werribee Gold   v   Hoppers Crossing CC Mainview Reserve (Oval 2)  
23 Feb 20 8:00AM, 1 Mar 20 8:00AM Coburg   v   Yarraville Hallam Reserve  

Fixture Last updated: 9 Nov 19 10:15AM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.